Balijski

Masaż balijski to metoda wykorzystująca tradycyjne indonezyjskie techniki masażu. Masaż balijski jest zabiegiem relaksującym i niwelującym bóle mięśniowe, przynoszącym fizyczne i psychiczne ukojenie.

Ze względu na wysoką intensywność i skuteczne działanie, tradycyjna terapia balijska stanowi jedną z najpopularniejszych obecnie technik masażu.

Właściwości masażu balijskiego:

jest masażem głębokim i intensywnym, skutecznie łagodzi skurcze mięśni, poprawia zdolność ruchową, wspomaga leczenie kontuzji i urazów powstałych w trakcie aktywności fizycznej

Zaleca się go jako element kuracji wspomagającej leczenie i łagodzenie dolegliwości stawów (występujących po kontuzjach sportowych lub w wyniku chorób reumatycznych), głęboko stymuluje tkankę mięśniową i skórną, poprawia krążenie krwi, stymuluje układ limfatyczny, łagodzi bóle głowy (także te o podłożu migrenowym)

łagodzi dolegliwości ze strony układu oddechowego o podłożu astmatycznym i alergicznym – masaż balijski zalecany jest zarówno w przypadku ostrych, jak i chronicznych stanów chorobowych

przyspiesza proces oczyszczania się organizmu

wspomaga układ odpornościowy

odpręża i regeneruje

doskonale niweluje napięcia, powstałe w wyniku długotrwałego stresu, niepokoju

może być stosowany jako element terapii wspomagającej leczenie depresji

jest pomocny w walce z bezsennością

jest bezpieczny, można go stosować nawet wobec dzieci